Hea teada

Puukborrelioos ehk Lyme’i tõbi

Puukborrelioos ehk Lyme’i tõbi on borreeliabakteriga (Borrelia burgdorferi) nakatunud puukide poolt edasikantav haigus. Kuid paanikaks pole põhjust – aroomiteraapia pakub lahendusi, mis võimaldavad kerge südamega kodust lahkuda ning nautida kõike seda, mida loodus pakub. Ja seda isegi varakevadel ning hilissügisel, mil nakatumise oht on kõige suurem. Puuk on definitsiooni järgi verdimev lestaline parasiit. Euroopas on kõige laialdasemalt levinud võsapuuk (Ixodes ricinus), mis võib kanda borreeliabakterit, mis põhjustab Lyme’i tõbe (puukborrelioosi). Kõik puugid seda haigust ei kanna. Haigusesse nakatudes tekib peavalu, iiveldustunne, lihasvalu…Need varased sümptomid ei pruugi tuvastamisele alati kaasa aidata. Paljudel eeterlikel õlidel on puuke tõrjuv toime, mis annab võimaluse rahulikult loodust nautida.

Pune eeterliku õli kapslid: väga tugevalt infektsioonivastane; kapslitena, mis võetakse klaasi veega.Pune eeterlikku õli tilgana võttes tuleb seda alati lahjendada kookosrasvaga või mõne muu toiduõliga.

Teepuu ja Hiina kampri-kaneelipuu eeterlik õli: täiendavad üksteist ning harmoneeruvad pune eeterliku õliga. Neid kasutatakse sageli segatult, sobivad kasutamiseks kehal. Samuti on nad infektsioonivastase, viirusevastase, antimükootilise ja immunostimuleeriva toimega. Teepuu eeterlik õli on tuntud ka parasiite peletavate omaduste poolest. Sidrunhein: põletikuvastane ja närvisüsteemi rahustav, lisaks on sellel suurepärased nakkusvastased ja valuvaigistavad omadused. Oluline komponent meie toodetes, kuna hammustuse korral rahustab see punetund kohta ja vähendab nakatumisega seotud stressi. Tähelepanu: Võib nahka põletada, kasutada ettevaatlikult.

Niaouli: kaitseb nahka, viirusevastane, antibakteriaalne, infektsioonivastane ja immuunsust tõstev. Sidudes selle eeterliku õli eelpoolnimetatutega on võimalik immuunsust tõsta.

LAHENDUSED, MIS ON KASUTAMISEKS VALMIS Aromapic puugitõrjevahend aerosool.Pranarôm on välja töötanud puugivastase aerosooli riietele (lastele üle 3-eluaasta), mis on saanud tunnustatud sõltumatu labori tunnistuse selle kohta, et tõrjub borrelioosibakteriga nakatunud võsapuuke (Ixodes ricinus). Uuring viidi läbi kasutades puuke ja verekotte. Tulemused näitavad, et puugid näivad keskenduvat söögikoha sihtmärgile (verele) piirkonnas, mis ei olnud aerosooliga töödeldud ja hoidsid eemale piirkonnast, mis oli aerosooliga töödeldud. Pärast pealekandmist on toote efektiivsuseks hinnanguliselt 93% ja kolm päeva pärast pealekandmist 91%.

Aromaforest suukaudne lahus

Aromaforest on suukaudne lahus, mis sobib puukborrelioosi nakatumise ennetamiseks (lastele üle 6-eluaasta). Loodusesse mineku päeval kasutada kaks korda päevas (4 tilka segatuna mee või taimeõliga).

 MA SAIN HAMMUSTADA. MIDA MA TEGEMA PEAKSIN?

Kui puuk on endiselt naha küljes:

Eemaldage ettevaatlikult nii kiiresti kui võimalik, kasutades puugi eemaldamiseks mõeldud pintsette, keerates neid vastupäeva. Kui olete parasiidi eemaldanud, siis desinfitseerige hoolikalt. Enne eemaldamist ärge pange midagi puugihammustusele, kuna puuk võib hakata toksiine eraldama, mis nakatunud puugi korral suurendaksid nakatumise riski. Juhul kui teil ei õnnestunud puuki täielikult eemaldada, siis pöörduge kohe arsti poole.

Hammustusele järgneva nädala jooksul:

Alustage ühe nädala pikkust kuuri, mis koosneb:

  • Segage 6 tilka Aromaforest’i eeterlike õlide segu (3 tilka üle 6-aastastele lastele) meega või taimeõliga ja pange keele alla 4 korda päevas.
  • 1 pune kapsel 1 kord päevas nädala aega.
  • Kandke 2 tilka Aromaforce Solution Défenses Naturelles eeterlike õlide segu nahapiirkonnale 4 korda päevas.
  • Juhul kui märkate nahal punast sõõri, siis konsulteerige viivitamatult arstiga.

 MIDA TEHA KUI OLEN JUBA PUUKBORRELIOOSI NAKATUNUD?

Isegi kui põete juba puukborrelioosi, võivad eeterlikud õlid võimaldada teil koos soovitatud meditsiinilise raviga ületada mõned selle puudused, tõsta oma keha immuunsust ja sümptomeid vähendada.

8-nädalane kuur:

  • 6 tilka Aromaforest’i eeterlike õlide segu segada meega või taimeõliga ning tarvitada 4 korda päevas.  
  • 1 pune kapsel, 4 korda päevas.

 Märkate kiiresti immuunsuse tugevnemist ja väsimuse vähenemist. Soovitame siiski läbi viia kahekuuline kuur, et kasutegureid maksimeerida.

 JA LOOMADELE?

Nakatumine ei ole loomadele sellisel moel ohtlik nagu see inimestele on. Ennetamiseks võite siiski anda oma koerale ühe tilga Aromaforesti eeterlike õlide segu 10 kilo kaalu kohta.

 Autor: Mon aromathérapie