Do it yourself

Lapsel on kõrvavalu

Kõrvavalu on piin imikutele, aga ka vanematele, kes tunnevad end kohutavalt jõuetuna, et lapse valu leevendada. Pediaatriga kohtumist oodates võib mõni EÕ aidata loomulikul teel valu leevendada. Kui annate loodusele aega, leiab ta võimaluse ületada meie teele seatud takistused. On olemas tõhusad valikud, mis on vähem riskantsed tugevatest eeterlikest õlidest.

Katrafay eeterlik õli

Katrafay eeterlik õli oma iseloomuliku puiduse aroomiga pärineb Madagaskaril kasvava põõsa koorest. Seda on sageli soovitatud nahaallergiate, ekseemi, psoriaasi või mis tahes vormis sügeluse ning isegi kortsude ja tselluliidi puhul. Soovitatav põletiku, valu ja nahaprobleemide korral, see aitab leevendada limaskesta turset, valuvaigistava ja põletikuvastase toimega. Katrafay EÕ sobib väga hästi naistepuna baasõliga, et leevendada valu ja põletiku.

  • 10 tilka Katrafay eeterliku õli
  • 23 tilka Naistepuna baasõli

Masseerige saadud segust 2-3 tilka lapse kõrva ümber 4-5 korda päevas. Kui sümptomid püsivad kauem kui 24 tundi, on hädavajalik pöörduda arsti poole.

Palmarosa

Sellel Aasias ja Lõuna-Ameerikas leiduvast troopilisest ürdist pärineval EÕ-l on samad omadused kui Thyme ct. geranioli EÕ-l, kuid see on soodsam ning meeldivama lõhnaga, samas sama võimsa antibakteriaalse toimega. Soovitatav ka akneprobleemide puhul, täiskasvanu võib kasutada otse nahal ja ALATI lahjendatult kasutatakse beebi nahal erinevate naha infektsioonide puhul. Samuti aitab see vähendada valusat neelupõletiku, sinusiiti, kõrvapõletike ja isegi põiepõletiku lokaalse kasutamise korral.

Ravintsara

Madagaskari päritolu Ravintsarat talub väikelaste nahk väga hästi, kui see on piisavalt hästi lahjendatud aprikoosiseemne, makadaamia, jojoba baasõlis. Ravintsara on tuntud  limaskesta turset vähendava toime tõttu infektsioonide korral, mis ründavad peamiselt  nina, kurgu, kõrvade ja hingamisteede limaskestasid. Samuti kasutatakse Ravintsarat immuunsuse stimuleerimiseks. Ravintsara on väga hea eeterlik õli astmaatikute jaoks, ilma kõrvaltoimeteta. Sobib beebidele toaõhu difusiooniks hingamisprobleemide leevendamiseks. Sobib hästi ka üliaktiivse meele vaigistamiseks ja keskendumiseks. Ravintsara kõige olulisem omadus on see, et ta on suurepärane kõigi hingamisteede probleemide korral ja esimene valik erinevate viiruste ennetamiseks.

NB!  Ärge ajage segi Ravintsarat ja Ravensarat need on erineva biokeemilise koostisega.

BEEBI KÕRVAVALU leevendamise RETSEPT

  • 10 tilka Katrafay EÕ
  • 10 tilka Palmarosa EÕ
  • 10 tilka Ravintsara EÕ

Segage eeterlikud õlid omavahel ja lisage juurde 70 tilka Saialille baasõli, mida siin soovitatakse selle põletikuvastase toime tõttu, või selle puudumisel naistepuna, aprikoosiseemne või makadaamia baasõli.

Masseerige saadud segust 2-3 tilka lapse kõrva ümber 4-5 korda päevas. Kui sümptomid püsivad kauem kui 24 tundi, on hädavajalik pöörduda arsti poole.

Ettevaatus: Ärge kunagi tilgutage õli kõrva sisse!

Need EÕ-d ei sobi rasedatele ja rinnaga toitvatele naistele ja alla 3 kuu vanustele imikutele.

BEEBI immuunsust toetav retsept

Lahjendage 25 ml aprikoosiseemne, jojoba või makadamia baasõlis.

Masseerige ohtlikul ajal 3-4 tilka valmistatud  segust lapse jalatalla alla kaare kohale 2-3 nädala jooksul 5 päeva seitsmest.

Valmistage kõik segud kas pumbaga või tilgutiga  pudelisse ja sule alati õhukindlalt.

HEA TEADA!

Lastel tuleks eelistada eeterlike õlide massaaži nahale vastavas probleemses piirkonnas (kael, kurk, kõht, hammas, verevalumid, vältides silmi ja limaskesti). Kui me ei tea, millisesse konkreetsesse kohta kanda siis  jäävad jalatallad, rind ja ülaselg strateegilisteks kohtadeks.

Õiged lahjendused:

VanusTilkade
arv
max kasutamis
korda päevas
lahjenduse
%
EÕ tilkade arv/
baasõli tilkade arv
0-1 aastat13 10%1 / 9
1 – 2 aastat23 20%2 / 8
2-3 aastat33 30%3 / 7

Eeterliku õli valik on oluline 

Beebidel ja lastel alla 6. eluaasta on  keelatud kasutada neurotoksilisi eeterlike õlisid nagu: piparmünt, rosmariin CT. kamper ja kamper, mentooliga eukalüpt, eukalüpt globulus ja samuti terpeenide, fenoolide ja aldehüüdide rikkad eeterlikud õlid kaneel, pune e. Oregano, tüümian ct. thymol, nelk. 

Need eeterlikud õlid võivad olla tugevatoimelised antimikroobsed aga kas nende kasutamine tagab laste tervise puutumatuse? Muretsemiseks võib põhjust olla kolmel põhjusel. Esimene põhjus, kõige tugevama antimikroobse toimega eeterlikud õlid kipuvad olema ka kõige riskantsemate kõrvaltoimetega nahale. Teiseks, kuigi siiani pole palju tõendeid bakterite resistentsuse kohta eeterlike õlide suhtes, on peaaegu vältimatu, et see lõpuks juhtub. Ja kolmas, kuigi eeterlike õlisid reklaamitakse sageli kui “immuunsust tugevdavat” võib väikelaste puhul liiga tugevate eeterlike õlide entusiastlik kasutamine pärssida immuunsüsteemi normaalset arengut, nende rakkude õige areng on lapse tervise jaoks ülioluline. Liiga tugevate eeterlike õlide kasutamine võib mõju avaldada autoimmuunsusele, astmale ja teistele allergilistele haigustele, mis võivad areneda hilisemas elus. 

Ettevaatus kehtib ka sissehingamisel – tugevamad antimikroobsed õlid võivad sissehingamisel põhjustada ärritust ja füüsilist ebamugavust, rääkimata võimalikust negatiivsest mõjust nii arenevale immuunsüsteemile kui ka veel arenevatele hingamisteedele. Kuigi risk on väiksem. Seetõttu tuleks laste puhul vältida tugevate antimikroobsete eeterlike õlide liigset difusiooni. 

Kui annate loodusele aega, leiab ta võimaluse ületada meie teele seatud takistused. Kuna saadaval on tõhusad valikud, mis on vähem riskantsed kui “suured relvad”, tähendab nelgi, kaneeli, tüümian thymoli, pune e. oregano ja sarnaste õlide kasutamine iga väikese nuuskamise jaoks võrdub 5 liitri vee viskamist tikule, et kustutada leek. See on enamikul juhtudel üsna ebavajalik.

Naistepunaõli