Hea teada

Millist eeterliku õli valida ning mis on eeterlike õlide difusioon

Eeterlike õlide difusiooniks on mitmeid erinevaid võimalusi.

  • Mikro- ja ultraheli eeterlike õlide hajutite/difuuserite eeliseks on töötamine ilma kuumuseta, see hoiab ära eeterlike õlide oksüdeerimise.
  • Õlipõleti küünlaga   koosneb küünlahoidjast, mis soojendab eeterlike õlisid sisaldavat anumat. Kui kuumus on madal, siis hajub õlist väga vähe aroomi. Kui aga temperatuur on liiga kõrge, siis õli õrnad koostisosad hävivad. Küünlaga õlipõletid mitte ainult ei põleta, vaid ka muudab eeterlike õlide tervisele ja heaolule kasulikke omadusi. Üle kuumenenud eeterlikud õlid muutuvad kantserogeenseteks.
  • Aurustid (pihustid) hajutavad sisse hingamiseks liiga suuri eeterlike õlitilku. Need tilgad on rasked ning jäävad kardinate ja mööbli peale.
  • Aroomikivi on üks võimalusi eeterlike õlide kasutamiseks. Võimalusi kus seda kasutada on palju: eluruumides, magamistoas, arvuti juures, lapsevoodi lähedal, hotelli tubades, vannitoas, kapis ja autos jne. Aroomikivi loob meeldiva õhkkonna kõikjal. Aroomikivi on valmistatud kahest osast: kõrgem alus on õli- ja veekindlast materjalist, koonus, lill, süda on poorne ja neelab õli.
  • Elektriline hajuti/difuuser on valmistatud klaasist, kasutades eeterlike õlide  hajutamiseks õhku. Klaasiga kokkupuutel moodustub mikroosakeste lõhnav pilv, mis vabaneb õhku.

Elektrilised eeterlike õlide difuuserid sobivad ideaalselt kvaliteetsete sertifitseeritud eeterlike õlide hajutamiseks. Need difuuserid ühendavad ultrahelilaineid veepõhise eeterlike õlide lahusega, et õlid hajutada miljoniteks mikroosakesteks aromaatse udu kujul, mis võimaldab eeterlike õlide omaduste optimaalset toetavat ja taastavat toimet tervisele ja heaoluks. Ultraheli eeterlike õlide hajutid puhastavad õhku, samal ajal niisutades ja parandades siseruumide õhu kvaliteeti.

Need sobivad suurepäraselt kodudesse, konverentsiruumidesse, riietusruumidesse, büroodesse, hotellidesse, haiglatesse, spaadesse ja ilusalongidesse.

Eeterlike õlide valmissegude kasutamine on üks kergeim viis ja täiesti ohutu. Samuti saate luua oma vajadustele vastava kohandatud segu.

ÕIGETE EETERLIKE ÕLIDE VALIMINE DIFUSSIOONIKS

Puhastav

Desinfitseerivate omaduste poolest tuntud aldehüüdid ja terpeenid – biokeemilised koostisosad, mida leidub mitmesugustes eeterlikes õlides – aitavad vältida patogeensete mikroobide levikut. Eukalüpt radiata (alamliik radiata) sobib ideaalselt talvel koduõhu puhastamiseks. Ruumide, reanimatsiooniruumide ja haige ruumide desinfitseerimine võib olla tõhus eeterlike õlidega nagu eukalüpt radiata , roheline mürt,  ravintsara ja mandravasarotra .

Eucalyptus radiata või Ravintsara eeterlik õli on talvel väga tõhus koduõhu puhastamiseks.

Pranarõmi teadlaste poolt on loodud ka spetsiaalne õlide valmissegu “Looduslik kaitse”, mis aitab viiruste perioodil puhastada kodus õhku ning toetada immuunsust, luues toas justkui värske mägede õhu.

Puhastavad ja immuunsust toetavad eeterlikud õlid

Hoia meeled erksana

Vaimse selguse ja keskendumise suurendamiseks soovitame järgmisi eeterlike õlisid: sidrun, koriander, seeder, patšuli, roosipuu, harilik mänd, must kuusk, rosmariin ja loorber.

Samuti mõjub inimestele virgutavalt ja ruumiõhule puhastavalt valmissegu “Tugevus ja elujõud”– Ravintsara, männi ja piparmündiga.

Hea une jaoks

Difusioon 15 minutit enne magamaminekut lavendli ja mandariini eeterlike õlide seguga , soodustab lõõgastumist ja rahulikku und.

Pranarõmi poolt on loodud eeterlike õlide valmissegu “HEA UNE SEGU” nii täiskasvanutele kui ka lastele valmissegud, mis soodustavad rahulikku und.

Värske ja rõõmsa aroomiga greip on suurepärane meeleolu parandamiseks ja võib  aidata peatada sundmõtteid.

Bergamoti, frankincense, kummeli, geraaniumi ja sandlipuu eeterlikud õlid sobivad ideaalselt lõõgastumiseks.

Parimad valmissegud lõõgastumiseks on spetsiaalselt talveks loodud zen segu . Lõõgastus ja sisemine rahu –

Ylang Ylang ja Damaskuse Roos- Ylang-ylang-lõdvetab meelt ja aitab vabaneda ketravatest mõtetest, muudab erksaks ja parandab tähelepanuvõimet, leevendab depressiooniga seotud sümtomeid. Lisage difuuserisse 3-5 tilka ja taastage oma sisemine harmoonia.

Õlid lõõgastumiseks ja hea une jaoks

Halbade lõhnade eemaldamiseks

Müntide eeterlikud õlid ( rohemünt ja piparmünt ) on tubakalõhnade varjamiseks tõhusad . Neid kasutatakse koos teiste eeterlike õlidega, jälgides, et see ei ületaks 5%, sest need õlid võivad silmi ärritada.

Tualetis neutraliseerivad  lõhna sidrun eukalüpt (eukalüpt citriadora),  sidrun , greip või  magus apelsin, kusjuures uriini lõhna eemaldab hiina kaneel , harilik mänd või  kuusk.

Higi lõhna neutraliseerimiseks kasutatakse lavandiini või geraaniumit ja neid kasutatakse koos  palmarosaga ka eeterlike õlidega deodorandi valmistamisel.

Tualetis oleks hea kasutada mikrodifusiooniks mõeldud hajutit, mis töötab ilma veeta.

EETERLIKUD ÕLID, MIDA EI SOOVITATA DIFUSSIOONIKS

Fenoole või ketoone sisaldavad eeterlikud õlid ei sobi difusiooniks. Nad on ärritavad või isegi mürgised, nende eeterlike õlidega peaksime olema väga ettevaatlikud hajutamisel ja parem on mõnede eeterlike õlide hajutamist vältida- näiteks Thuya.

Need on: Thymus /tüümian vulgaris CT thymol , Oregano e. pune, Hispaania pune, Artemisia heba alba – valge koirohi, Thuya – elupuu  eeterlikud õlid.