Hea teada

Hüdrolaadid vs eeterlikud õlid. Taimede jõud, mis teeb Sinu naha kauniks ja säravaks!

1 - Eeterlik õli; 2- hüdrosool

Mis on hüdrosoolid?

Need on taimsed destilleeritud veed (hüdrolaat/lillevesi).

Hüdrosoolid saadakse ravimtaimede erinevatest osadest veeauruga aurutamise teel. Need koosnevad veefaasist, mis on kondenseerunud ja eraldatud eeterlikust õlist, kui seda on.

Pikka aega ekslikult destilleerimise jäägiks peetud hüdrosool on tänapäeval väga populaarne koostisosa erinevates kosmeetika toodetes

Kuidas hüdrolaate toodetakse?

Kõik kemotüüpsed ( taimedel on määratud biokeemiline koostis) eeterlikud õlid ja aromaatsed hüdrolaadid pärinevad taimedest, mis on nende kasvu tsükli täpsel hetkel korjatud ning seejärel destilleeritakse aromaatse taimeosad auruga. Muid tooteid, mis ei ole saadud destilleerimise teel ei saa nimetada aromaatseks hüdrosooliks.

Korjaja-destilleerija peab hoolitsema selle eest, et hoolikalt järgib hüdrosoolide tootmise spetsifikatsioone ja kogu puhtust, mis sobib neile bakterioloogilisest seisukohast habrastele vesilahustele.

Kõrgema klassi hüdrolaadid toodetakse iseseisva tootena ja saadakse aurdestillatsiooni teel, nad sisaldavad taime aromaatseid molekule ja ensüüme.

Hüdrolaadi tekkimine ja villimine toimub madalal temperatuuril.

NR.1 on steriilne tootmise keskkond ja pakendamine steriilsetesse pakenditesse, sest bakterid arenevad hüdrolaatides väga kiiresti.
Kvaliteetse hüdrolaadi saamiseks on väga oluline selle tootmise protsess, millel olulist osa mängib temperatuur. Filtreerimise, pakendamise ja säilitamise parim temperatuur on 13C- 15C. Ruum peab olema tolmuvaba, uksed suletud.

Erinevalt sama ekstraheerimismeetodiga saadud eeterlikest õlidest sisaldavad aromaatsed hüdrosoolid lisaks aromaatsetele ja terpeenmolekulidele ka teisi erineva iseloomuga molekule. Tõepoolest, veeaur ekstraheerib muid toimeaineid, mis on hüdrofiilsed, mida leidub hüdrosoolis. Seetõttu on selle koostis eriline ja ainulaadne.

Hüdrolaatide ajalugu

IV sajand e.k.: Ptolemaida ja Zozymos Panapolise Synesiose kirjutised Egiptuse destilleerimisaparaadi üksikasjalikuks kirjeldamiseks.
6. sajand: Konstantinoopolis elav arst ja kirjanik Aetius d’Amida kirjeldab hüdrodifusiooni teel toimuvat empüreumaatilist destilleerimist.
8.-11. Sajand: araabia teadus arendas roosi ja koirohu destilleeritud vett. Arstid nagu Nonus Theophanes, Serapion, Avenzoar soovitavad hüdrosoole ravivahenditena.
15.sajand: Pärast ristisõdu võtab Lääs võimust ja hüdrosoolid saavad destilleerimise peamiseks eesmärgiks. Strasbourgi meditsiiniprofessor Jean Winther kolib destilleerimise alkeemikute laboritest proviisorite laboritesse.
1880: Kuivatele taimedele eelistati värskete taimede kasutamist, kuna need säilivad kauem. Neil on suurem toime ja nende aroom on alati magusam ja tugevam.
1942: A. Gomise ja A. Lioti raamatus „Pharmacie galenique”  lisatakse olulised detailid hüdrolaadi saamise protsessi kohta:
Vee valik
Taimede valik
Töörežiimi valik
Võltsimine või valehüdrosoolid
Destilleeritud vee koostis

Säilitamine

Aromaatsed lilleveed on veebaasil, mis saastuvad kiiresti, kui me ei käitle neid hoolikalt.

Auru destilleerimisel toodetud destilleerimisest eralduv hüdrosool on steriilne, kuid käitlejate puhtus ja seda sisaldavate anumate puhtus võivad olla probleemid. Kõige sagedamini kasutatakse mikrofiltreerimist (0,2 mikronit) enne pakkimist ideaalselt klaasviaalidesse või mistahes läbipaistmatusse anumasse. Valguse eest ja külmkapis hoidmine võimaldab paremat vastupidavust.

Hästi destilleeritud, hästi hooldatud, mikrofiltreeritud hüdrosooli, mis on pakendatud valguse ja hapniku eest kaitsvatesse pakenditesse, võib heades tingimustes säilitada kauem kui 2 aastat, kuid kohe pärast pudeli avamist võib seda kasutada ainult 6 kuu jooksul, kuna mis tahes veebaasil toode võib kiiresti saastuda.

Aromaatsed hüdrolaatid villitakse tavaliselt tumedasse õhukindlasse pudelisse, kuid Pranarômi labor määrab kvaliteedi optimaalsel viisil, pakkudes pihustit õhupõhise suruõhu süsteemiga. Seejärel muutub hüdrosooli saastumine võimatuks ja tagab aja jooksul palju parema vastupidavuse. Florihana villib oma hüdrolaadid kõrgeima kvaliteediga PET pudelitesse, mis suletakse õhukindlalt.

Milleks kasutatakse hüdrosoole?

Arvestades madalamat biokeemia kontsentratsiooni hüdrosoolides, ei saa me eeldada samu “molekulaarseid” omadusi nagu seda on eeterlikutel õlide. Hüdrosoolid ei konkureeri eeterlike õlidega ning nende kasutamise eesmärk on teine. Kuigi hüdrosoole kasutatakse samuti naha rahustamiseks ja kuna nad on palju õrnemad kui eeterlikud õlid siis võib neid kanda otse nahale.

  • Taimsed hüdrolaate võib kasutada ilusa naha jaoks igapäevases ilurutiinis -pihusta näole, kaelale, kehale ja ka juustele hüdrolaati e. lillevett, seejärel lase natuke lilleveel nahal toimida ja kanna poolniiskele nahale õli või kreem.Erinevate nahaprobleemide puhul on hüdrolaadid parimad naha parandajad
  • Hüdrolaadid on ka täiesti looduslik võimalus hoolitseda oma beebi naha eest. Hüdrolaadid puhastavad õrnalt naha, samal ajal seda niisutades ja rahustades. Samuti on hüdrolaadid beebidele parim valik difusiooniks.
  • Erinevalt eeterlikest õlidest võib hüdrosoole kasutada limaskestade niisutuse puhul:  silmade kompressina, suuveena, intiimpiirkonna niisutamisks jne. Näiteks võib kasutada suu loputamiseks erinevate suuõõne probleemide puhul.
  • Hüdrolaate võib kasutada destilleeritud vee asemel, luues looduslikke lõhnu, kreeme, losjoone, näo toonikuid ja teisi nahahooldustooteid, võib lisada vanni või kasutada kehaspreina, kompressina ja vastavalt taimele ka seespidiselt.
  • Samuti võib kasutada Florihana hüdrolaate seespidiselt lisa 1tl. – 1 spl. 1 klaasile – 1 liitrile leigele või külmale veele. Hüdrolaadid on ka suurepärased toidu maitsestamiseks.

Proovi ja naudi taimede jõudu, mis teevad Sinu naha kauniks ja säravaks, suurendavad Sinu heaolu!

Damaskuse roosi hüdrolaat

9.2046.80
Rosa damascena Damaskuse roos kannab endas universumi armastuse energiat. Õrn ja eufooriline. Annab sisemist selgust ja vabadust, õnne, täiuslikkust, armastust ja sensuaalsust. Roos aitab purunenud kapilaaride, veenide ja kortsude puhul. Taastab naha elastsuse ja noorusliku sära muudab naha sametiseks.
Vali This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Damaskuse Roos - Parim hüdrolaat küpsele nahale näohoolduses

Damaskuse roosi hüdrolaat on saadud destileerimisel madalal temperatuuril. Roosi loetakse nahahoolduses üheks parimaks taimeks just naha taastamise võime poolest. Roos aitab purunenud kapilaaride, veenide ja kortsude puhul. Taastab naha elastsuse ja noorusliku sära muudab naha sametiseks. Roosivesi on hea stressi ja närvipinge puhu. Leebe sugutungi tugevdaja. Hea stressi ja närvipinge puhul. Leevendab ka sünnitusejärgset masendust. Seespidine kasutamine toetab vegetatiivset närvisüsteemi ja paneb sind “hästi tundma”. Seespidine: 1tl- 1 liitrile veele. Pihustamine – juustele, kogu kehale- suurendab vibratsiooni.

Kui teil on valida ainult 1 hüdrolaat, mida kaasa võtta siis on see kindlasti roos, lavendel, kummel.

Proovige magustoitudes ja jookides.

Neroli hüdrolaat

9.2015.30
Citrus aurantium Väga väärtuslik lillevesi, mis oma olemuselt on õrn ja helendav, armastav ja rahulik. Annab  rõõmu, eneseusaldust ja kergendust. Aitab, kui on ärevus, kurnatus, depressioon, närvipinge, puhitus, unetus, küps ja tundlik nahk, rasune või kuiv nahk, armid, on nahka pinguldav, korrigeeriv ning kortse siluv. Parandab vereringet Peamine stressi vastane ilma unisust põhjustamata.

Peamine stressi vastane ilma unisust põhjustamata. Hüsteerilistele imikutele, lastele ja täiskasvanutele esimene valik.Sobib ADHD lastele nii seespidiselt kui ka paikselt.Totab võõrutusprgrammi ajal või sõltuvusest loobumise ajal- näiteks suitsetamine.Seespidiselt 1 tl lisada 1 klaasile veele. Luksuslikud maskid koos savi ja meega.Hüdrolaadil on samad omadused, mis eeterlikul õlil. Võite kasutada seda loodusliku parfüümina. Sobib ADHD lastele nii seespidiselt kui ka paikselt.Totab võõrutusprgrammi ajal või sõltuvusest loobumise ajal- näiteks suitsetamine. Väga kuiva naha puhul kasutada ainult 20% lisada juurde lavendlit, roosi või geraaniumit. Akne naha puhul parim kas üksi või koos cistusega- vähendab akne ärritusi ja parandab nahka. Parandab vereringet.Kasutamine: Pihustamine, kompressid. Seespidiselt 1 tl lisada 1 klaasile veele. Luksuslikud maskid koos savi ja meega. 

 
Vali This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Neroli - Luksuslik ning nahka puhastav

Neroli lõhn ei ole ainus põhjus, miks seda lillevett kasutada. Lisaks on sellel suurepärased omadused:  antidepressant, antiseptik, afrodisiakum, rahustav, seedimist soodustav, kergelt hüpnotiseeriv, toniseeriv, närve tugevdav. Neroli hüdrolaadil on sügav naha puhastus võime. Tavalise vee asemel kasutage neroli hüdrolaati, mis sisaldab alfa-hüdroksühappeid, mis aitavad nahka koorida ja eemaldada ebapuhtuse. Pihusta nahale hommikul ja õhtul ja lase sellel imelisel lilleveel nahka imenduda. Taastab naharakke ja parandada naha elastsust. Samuti aitab säilitada naha õige tasakaalu, mistõttu on suurepärane valik kõigile nahatüüpidele. Tänu oma võimele taaselustada nahka rakutasandil, kasulik kortsude, armide ja venituste puhul.

Väga kuiva naha puhul kasutada ainult 20% lisada juurde lavendlit, roosi või geraaniumit. Akne naha puhul parim kas üksi või koos Cistusega- vähendab akne ärritusi ja parandab nahka. Parandab vereringet. Sobib lastele. Kasutamine: pihustamine, kompressid. Seespidiselt 1 tl lisada 1 klaasile veele. Luksuslikud maskid koos savi ja meega.

Rooma kummel hüdrolaat

9.2015.30
Chamaemelum nobile Rooma kummeli hüdrolaat e. lillevesi, hõlbustab seedimist, leevendab gaasivalu ja maovalu. Parim hooldusvahend tundlikule, ärritunud ja allergilisele nahale. Sobib beebidele. Suurepärane rahustaja stressi puhul nii täiskasvanutel kui ka lastel. Jahutava toimega.
Vali This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Rooma kummel - parim hooldusvahend tundlikule nahale

Rooma kummeli hüdrolaat on parim hooldusvahend tundlikule, ärritunud ja allergilisele nahale. Nr. 1 hüdrolaat beebidele, mida võib kasutada alates sünnist vannivees, mähkmelööbe puhul segada 50 :50 lavendli hüdrolaadiga- teha kompresse. Imetamise ajal sobib lõhenenud rinnanibude hoolduseks. Suurepärane rahustaja stressi puhul täiskasvanutel kui ka lastel. Pihustada kehale ja padjale. Ruumis pihustatuna või difusioonina parandab une kvaliteeti. Nahahoolduses sobib rosacea, akne, kuumast tekkinud lööbe, päikesepõletuse puhul. Sobib meigi eemaldamiseks. Silmade rahustamiseks punetuse korral. Sobib lemmikloomadele silmade puhastamiseks. Jahutava toimega, alandab palavikku. Kasutamine: pihustamine, kompressid. Seespidiselt 1/2 tl. klaasile veele .Universaalne koos lavendli ja melissiga.

Rukilill hüdrolaat

9.2015.30
Centaurea cyanus Oma värskendavate omaduste tõttu sobib kasutamiseks kõigi levinud nahatüüpide puhul. Rukkilille õievesi sobib silmapiirkondadele, tal on värskendavad ja pehmendavad omadused.Ennetab naha ärritust. Kompressid silmalaugudele rukilille hüdrosooliga aitavad väsinud või ärritunud silmade puhul ka kloori või suitsu tõttu ja silma sarvkestapõletiku puhul. Seespidiselt uriinieritust suurendav toime. Välispidiselt ahendab rukilill limaskesti, kiirendab haavade paranemist ja taksitab põletike teket. Sobib silmameigi eemaldamiseks. Erihoolduseks lisada kreemidele ja salvidele
Vali This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Rukilill - aitab väsinud ja ärritunud silmade puhul

Oma värskendavate omaduste tõttu sobib kasutamiseks kõigi levinud nahatüüpide puhul. Rukkilille õievesi sobib silmapiirkondadele, tal on värskendavad ja pehmendavad omadused. Ennetab naha ärritust. Kompressid silmalaugudele rukilille hüdrosooliga aitavad väsinud või ärritunud silmade puhul ka kloori või suitsu tõttu ja silma sarvkestapõletiku puhul. Seespidiselt uriinieritust suurendav toime. Välispidiselt ahendab rukilill limaskesti, kiirendab haavade paranemist ja taksitab põletike teket. Sobib silmameigi eemaldamiseks. Erihoolduseks lisada omavalmistatud kreemidele ja salvidele. Lennukis naha niisutajana koos roosi ja geraaniumiga. Juustele pihustades annab tumedatele juustele sära.

Palaviku alandajana väikestel laste.

Vältida raseduse esimesel trimestril.

Saksa kummel hüdrolaat

9.2015.30
Matricaria recutita Infektsioonide puhul. Nahapõletike ja sügelemise rahustamiseks.  Pehmendab, uuendab ja rahustab nahka.Saksa kummelis olev aine hamasuleen parandab vigastatud kudesi ja takistab põletiku levimist.Parim kuupuhastusaegsete valude vastu ja pingest tekkivate kõhuvalude vastu. Kompressid silmadele virgutavad silmi. Parandab igemepõletikku ja teisi suuõõne põletike. Maokatarri ja teiste seedehäirete vaigistamiseks. Beebide koolikute puhul.
Vali This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Saksa kummel - naha rahustamiseks nii täiskasvanutel kui ka lastel

Äärmiselt tugeva energeetikaga, võimas maandaja ja emotsionaalset heaolu loov, rahustab seespidiselt ja aitab südamel ja peal selgemalt tunnetada. Pihustamine: infektsioonide puhul. Nr 1 puhastusvahend tundlikule ja põletikus nahale. Nahapõletike ja sügelemise rahustamiseks. Pehmendab, uuendab ja rahustab nahka. Saksa kummelis olev aine hamasuleen parandab vigastatud kudesid ja takistab põletiku levimist. Sobib peale habemeajamist. Parim kuupuhastusaegsete valude vastu ja pingest tekkivate kõhuvalude vastu. Kompressid silmadele virgutavad silmi. Parandab igemepõletikku ja teisi suuõõne põletike lahjendus veega 50:50.

Beebide koolikute puhul teha kõhule kompresse.

NB! Nõiapuu hüdrolaat ei tohi sisaldada alkoholi.

Frankincense / Viirukipuu hüdrolaat

15.30
Frankincense e. viirukipuu on nahahoolduses fantastiline. Siledama naha jaoks pihustage näole, kaelale ja laske kuivada. Suurepärane toode  eriti suvel kasutamiseks. Koos Cistuse hüdrolaadiga kasutada valge saviga näomaskides, mis on mõeldud naha pinguldamiseks. Frankincense hüdroosol või Hüdrolat (Boswellia carterii) on sertifitseeritud orgaaniline ja 100% looduslik.pH 4,7-4,9. Saadakse vaigu aurdestillatsioonil. Frankinkense vaik on pärit Somaaliast. See toode on klassifitseeritud loodusliku aroomina (söödav). Kogus 200 ML

Siledama naha jaoks - Frankincense hüdrolaat / Boswellia carteri

Nahahoolduses fanatstiline annab kiiresti märgatavalt parema tekstuuri. Siledama naha jaoks pihustage näole, kaelale ja laske kuivada. Suurepärane toode suvel kasutamiseks. Koos Cistuse hüdrolaadiga pinguldab nahka. Seespidiselt 1-2 tilka lahjendamata annab tunnetuse, et energiakeha laieneb päikesepõimikust väljapoole.

Suu infektsioonide puhul koos helichrysumiga loputada suud.

Geraanium hüdrolaat

7.4043.80
Pelargonium graveolens Arvatakse, et geraanium aitab inimese isikliku muutumise ajal, hoides eemal negatiivsed energiad. Geraaniumi hüdrolaat on nahahoolduses üks tegusamaid, sobides igale nahatüübile ja vanusele.
Vali This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Geraanium - nahahoolduses igale vanusele ja igale nahatüübile

Üks parimaid nahahoolduses igale vanusele, kõikidele nahatüüpidele. Häid tulemusi annab punetuse, purunenud kapilaaride, kuperoosa ja rosaatsea puhul segu saksa kummeli, rukilille ja cistusega. Sobib meigi eemaldamiseks. Aitab putukahammustuste ja herilase nõelamisest tekkinud paistetuse puhul (kompress). Soodustab veresoonte kokkutõmbumist ja kiirendab haavade paranemist. Kärntõve puhul. Emotsionaalselt tasakaalustab meeste ja naiste tujukust. Pihustada uduna näole kaelale, rinnale ja jalgadele. Peale habemeajamist kasutada koos cistuse, saksa kummeliga. Kasutamine: pihustamine, kompressid, vee maitsestamiseks 1tl- 1 liitri kohta. Sellest saad valmistada ka imemaitsva martiini.

Cistus hüdrolaat

9.2014.30
Cistus ladaniferus

Sellel hüdrosolil on suurepärane tervendav mõju nahale. Tundlik, kahjustatud, lõhenenud nahk, küps nahk, peened kortsukesed, tõstab naha toonust ja teeb naha pringiks, elustab väsinud ja kortsus nahka. Akne - vähendab suuri poore ja akne arme. Vähendab tumedaid ringe ja kotte silmade ümbruses. Aitab ekseemi ja psoriaasi puhul kuna niisutab nahka ja hoiab nahaniiskust. Stimuleerib naharakkude taastumist seega sobib hästi venitusarmidele ja muudele armidele. Antibakteriaalsete omadustega. Sobib peale raseerimist ja habeme ajamist.

Vali This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Cistus - Energeetiliselt väga võimas. Suurepärane parandav võime nahale

Energeetiliselt vähga võimas, tervendab vaimu, keha, emotsionaalse stressi korral ja śoki ajal. Suurepärane tervendav mõju nahale. Nahahooldus: tundlik, kahjustatud, lõhenenud nahk, küps nahk, peened kortsukesed, tõstab naha toonust ja teeb naha pringiks, elustab väsinud ja kortsus nahka. Akne – vähendab suuri poore ja akne arme. Vähendab tumedaid ringe ja kotte silmade ümbruses. Aitab ekseemi ja psoriaasi puhul, niisutab nahka ja hoiab nahaniiskust. Stimuleerib naharakkude taastumist. Antibakteriaalsete omadustega. Sobib peale raseerimist ja habeme ajamist. Ninaverejooksud: niisutada vatitups hüdrosooliga ja asetada õrnalt ninasõõrmesse (mitte sügavale lükata). Kasutamine: Pihustamine ja kompressid probleemsetele kohtadele 2- 4 x päevas. Seespidiselt ainult äärmisel vajadusel, tema madala pH taseme poolest.