Hea teada

Eeterlike õlidega puukide vastane sprei ja eeterlikud õli, mida kasutada puugihammustuse korral

Puukborrelioos ehk Lyme’i tõbi on borreeliabakteriga (Borrelia burgdorferi) nakatunud puukide poolt edasikantav haigus. Kuid paanikaks pole põhjust – aroomiteraapia pakub looduslike lahendusi, mis võimaldavad hoida puuke meist eemal. Ja seda isegi varakevadel ning hilissügisel, mil nakatumise oht on kõige suurem. Puuk on definitsiooni järgi verdimev lestaline parasiit. Euroopas on kõige laialdasemalt levinud võsapuuk (Ixodes ricinus), mis võib kanda borreeliabakterit, mis põhjustab Lyme’i tõbe (puukborrelioosi). Kõik puugid seda haigust ei kanna. Haigusesse nakatudes tekib peavalu, iiveldustunne, lihasvalu. Need varased sümptomid ei pruugi tuvastamisele alati kaasa aidata. Paljudel eeterlikel õlidel on puuke tõrjuv toime, mis annab võimaluse rahulikult loodust nautida.

Metsa minnes oleks hea riided üle pihustada eeterlike õlide seguga, mida saab lihtsalt ka ise valmistada.

PUUKIDE VASTANE SPREI

Sul läheb vaja järgmiseid eeterlikke õlisid:

 • Geranium Rosat eeterlikku õli (Geranium Rosatis on suurem CITRONELLOLi sisaldus kui Geranium Bourbonis) või Palmarosa eeterlikku õli
 • Seedri eeterlikku õliuuringud on näidanud, et seedri eeterlik õli mõjub puukidele tõrjuvalt ja võib neid isegi tappa.
 • Piparmündi eeterlikku õli, mis samuti mõjub puukidele tõrjuvalt.
 • Eukalüpt citriodora ehk Eukalüpt sidruni eeterlikku õli. Eukalüpte on erinevaid sorte ja Eukalüpt citriodora e. sidrun on putukate peletamiseks parim. Pane tähele, et seda ei ole soovitav asendada Sidruni eeterliku õliga.

Lisaks eeterlikele õlidele on Sul vaja

 • Destileeritud vett või võid valida ka järgmiste hüdrolaatide vahel Piparmünt, Geraanium või Kaneel.
 • Alkoholi 80%
 • Polüsorbaat 20 see looduslik emulgaator aitab siduda eeterlikud õlid vee ja alkoholiga ja eeterlikud õlid püsivad kauem nii kehal kui tekstiilil.

Kasutades ainult alkoholi ja vett, eeterlikud õlid lenduvad väga kiiresti ja toote kasutegur väheneb.

VALMISTAMINE:

Võta 100 ml pihustiga pudel

Tilguta pudelisse:

 • 20 tilka Geranium Rosat eeterlikku õli või Palmarosa eeterlikku õli
 • 20 tilka Seedri eeterlikku õli
 • 20 tilka Eukalüpt sidruni / Eukalüpt Citriodora eeterlikku õli
 • 5 tilka Piparmündi eeterlikku õli

Sega eeterlikud õlid omavahel pudelit loksutades seni kuni õlid on omavahel segunenud.

Lisa eeterlike õlide segule:

 • 1 tl. Polüsorbaat 20 – loksuta pudelit, et eeterlikud õlid seguneksid emulgaatoriga ja seejärel lisa eelnevalt eraldi nõus kokku segatud alkohol ja destilleeritud vesi või hüdrolaat vahekorras:
 • 25 ml 80% alkoholi
 • 65 ml destilleeritud vett või hüdrolaati.

Loksuta segu korralikult ja kleebi pudelile silt, millest Sinu toode koosneb ja milleks seda kasutada.

Pihusta jalanõudele ja riietele enne metsa minekut, eriti jalgade piirkonda. Antud toodet võid ka kehale pihustada aga enne pead olema kindel, et Sul mõne eeterliku õli suhtes allergiat ei ole.

Alkoholi, vee ja polüsorbaadi võib ka Fraktsioneeritud kookosõliga asendada aga samas võib organismi sisenda liiga suur eeterlike õlide kogus, kui seda väga tihti kasutada. Spreid on ka alati lihtsam kasutada.

Loksuta alati enne kasutamist!

Lisaks puukidele ei armasta neid toimaineid ka sääsed.

Sääsked peletamise segus võid Seedri eeterliku õli asendada Sidrunheina eeterliku õliga aga pane seda ainult 10 tilka.

EETERLIKE ÕLIDEGA TOIDULISANDID PUUGI HAMMUSTUSE KORRAL

Pune eeterliku õli kapslid: väga tugevalt infektsioonivastane; kapslitena, mida võetakse vähese veega.

Pune eeterlikku õli tilgana võttes tuleb seda alati lahjendada kookosrasvaga või mõne muu toiduõliga. Pune eeterlikku õli tuleks kasutada koheselt kui puuk on hammustanud 2-3 tilka, samuti võiks enne metsa minekut tarvitada 1-2 tilka lahjendatult 1 tl.toiduõlis.

Oleocaps 1 / Pune ja sidruni eeterliku õliga

Original price was: €14.70.Current price is: €13.30.
Oleocaps 1 hooajaliste infektsioonide puhul / SAMA SISALDUS ON Oregano ja sidruni kapslites Pune ja sidruni eeterliku õli kapslid BIO kapslid 100% orgaaniliste eeterlike õlidega, pune ja sidrun, tervise säilitamiseks. Väga tõhus COVID viiruse ajal  keha toetamiseks. Hingamisteede ja tervise oluline abimees. Tuntud laia toimespektriga infektsioonivastaste omaduste tõttu, mis on suures osas tingitud põhilisest ühendist karvakroolist , seda eeterlikku õli kasutatakse raskete või isegi korduvate infektsioonide või superinfektsioonide korral. Lühidalt, see sobib suurepäraselt igasuguste infektsioonide korral, nii bakteriaalsete, viiruslike, parasiitide kui ka seenhaiguste korral. Oregano e. Pune tarvitamisel rohkem kui üle ühe päeva tuleb seda tarvitada koos sidruni eeterliku õliga. Kogus 30 pehmet kapslit    

Pune e. oregano eeterlik õli

9.2017.30
Oreganum Compactum Bio toode Pune on üks kõige võimsamaid ja mitmekülgsemaid eeterlikke õlisid. Tugevdab immuunsüsteemi, toetab hingamisteede süsteemi. Tapab bakterid juba väikeses koguses. Registreeritud toidulisandiks.  
Vali This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Aromaforest kapslid

15.20
Solution Aromaforest 30 kapslit AROMAFOREST kapslid koosnevad 100% orgaanilistest kemotüübiga  eeterlikest õlidest. 
 • Hiina kaneel, Origanum vulgare* (oregano), Eugenia caryophyllus* (nelk), Cymbopogon citratus* (sidrunhein), Mentha piperita* (piparmünt), Carum carvi* (köömne), Rosmarinus (Rosmarinus officinalis). rosmariin
AROMAFOREST kapslid pune ja piparmündi eeterlike õlidega aitavad kaasa keha loomulikule kaitsevõimele maal või metsas jalutuskäikudel. Parim enne 12/2025  

Aromaforest suukaudne lahus on loodud Pranarõmi teadlaste poolt ja saabub müügile juunis.

Aromaforest on suukaudne lahus, mis sobib puukborrelioosi nakatumise ennetamiseks (lastele üle 6-eluaasta). Loodusesse mineku päeval kasutada kaks korda päevas (4 tilka segatuna mee või taimeõliga).

Enne metsa minekut võib kasutada seespidiselt Pune eeterlikku õli, see hoiab hammustuse korral ära nakuse leviku veres. 1-2 tilka lahjendada 1 tl. toiduõliga.

MA SAIN HAMMUSTADA. MIDA MA TEGEMA PEAKSIN?

Kui puuk on endiselt naha küljes: Eemaldage ettevaatlikult nii kiiresti kui võimalik, kasutades puugi eemaldamiseks pinsette, keerates neid vastupäeva. Kui olete parasiidi eemaldanud, siis desinfitseerige hoolikalt. Enne eemaldamist ärge pange midagi puugihammustusele, kuna puuk võib hakata toksiine eraldama, mis nakatunud puugi korral suurendaksid nakatumise riski. Juhul kui teil ei õnnestunud puuki täielikult eemaldada, siis pöörduge kohe arsti poole.

Kui puuk on eemaldatud tilgutage hammustuse kohale puhtalt tüümian Tüümian CT thujanol eeterliku õli ja iga 5 minuti pärast puhtalt lavendli eeterlikku õli- antud toiming vähendab nakkusohtu, valu ning punetust.

Hammustusele järgneva nädala jooksul: Alustage ühe nädala pikkust kuuri:  Segage 6 tilka Aromaforest’i eeterlike õlide segu (3 tilka üle 6-aastastele lastele) meega või taimeõliga ja pange keele alla 4 korda päevas.   1 pune kapsel 1 kord päevas nädala aega.  Kandke 2 tilka Aromaforce Solution Défenses Naturelles eeterlike õlide segu või Tüümian CT thjanoli  nahapiirkonnale 4 korda päevas. Juhul kui märkate nahal punast sõõri, siis konsulteerige viivitamatult arstiga.

MIDA TEHA KUI OLEN JUBA PUUKBORRELIOOSI NAKATUNUD?

Isegi kui põete juba puukborrelioosi, võivad eeterlikud õlid võimaldada teil koos soovitatud meditsiinilise raviga ületada mõned selle puudused, tõsta oma keha immuunsust ja sümptomeid vähendada.

8-nädalane kuur:  6 tilka Aromaforest’i eeterlike õlide segu segada meega või taimeõliga ning tarvitada 4 korda päevas.   1 pune kapsel, 4 korda päevas.

Märkate kiiresti immuunsuse tugevnemist ja väsimuse vähenemist. Soovitame siiski läbi viia kahekuuline kuur, et kasutegureid maksimeerida.

JA LOOMADELE? Nakatumine ei ole loomadele sellisel moel ohtlik nagu see inimestele on. Ennetamiseks võite siiski anda oma koerale ühe tilga Aromaforesti eeterlike õlide segu 10 kilo kaalu kohta.