Hea teada

Eeterlikud õlid unekvaliteedi ja meeleolu tõstmiseks

Vaatame mida võivad eeterlikud õlid unele ja meeleolule pakkuda

Sageli jäetakse need kahjuks kõrvale kuigi terapeutilised eeterlikud õlid on ühed toimivamad parema une heaks. Igapäevasele öisele rutiinile on olemas erinevaid eeterlikke õlisid, mis aitavad vaimselt ja füüsiliselt lõõgastuda ning hõlbustavad uinumist ja sügavamat magamist.Eeterlike õlide omadusi lugedes, on paljud valiku ees, et millist valida, mis oleks paljude võimaluste vahel parimad, mida valida lõõgastumiseks ja magamiseks. Tõeline terapeutiline mõju on puhastel raviklassi eeterlikel õlidel.

Raviklassi/ teraapiline eeterlik õli on 100% puhas ja looduslik, mis on puhtaks tunnistatud kvaliteedikontrolli poolt, mida tehakse alates taimede kasvatamisest ja õlide tootmisest kuni laboratoorsete analüüsideni. Raviklassi eeterlikud õlid on toodetud määratud kemotüübiga taimedest –  need ei ole laboratoorselt keemiliselt muundatud , vaid taime on bioloogilised erinevused, mis on tekkinud valguse, pinnase, temperatuuri ja ilmastikutingimuste mõjust taimede eluprotsesside ajal. Florihana ja Pranarõm jälgivad kõiki neid samme ja toodavad kõrgeima kvaliteediga teraapiliste omadustega eeterlikke õlisid.

Jagan teiega isiklike kogemusi ja teaduses testitud eeterlikest õlidest, mis aitavad parandada une kvaliteeti, leevendada stressi, tõsta tuju ja jõudlust olles kasulikud unele ja tervisele.

“Lõhnad mõjutavad meie keha ja vaimu

Lõhn on nähtamatu, aga samas tajutav. Aroomid ja lõhnad lisavad meie teadvusele erinevaid tasandeid ja dimensioone. Haistmismeel on alati olnud üks tähtsamaid inimese meeli.”

Lõhn on nähtamatu, aga samas tajutav. Aroomid ja lõhnad lisavad meie teadvusele erinevaid tasandeid ja dimensioone. Haistmismeel on alati olnud üks tähtsamaid inimese meeli.

Meie haistmismeel on otseselt ühendatud aju mälu ja emotsioonide keskustega. Ninakäigus olevad retseptorrakudest välja kasvavad peened karvakesed tuvastavad lõhnad meie keskkonnas ja saadavad haistmisnärvi abil saadetakse informatsiooni lõhnade kohta ajju. Lõhnamolekulid liiguvad ninakäiku mööda ka kopsudesse ja sealt edasi hajuvad vereringesüsteemi.

Eeterlike õlide teaduslik kasu unele, meeleolule ja tervisele

Iga inimese vajadusi arvestades ja õigesti valitud terapeutilised eeterlikud õlid  on abiks aidates uinuda kui ka leevendada stressi, ärevust, tuju ja füüsilisi ebamugavusi.

Une jaoks : paljud teaduslikud uuringud näitavad, et eeterlikud õlid võivad parandada une- ja elukvaliteeti. Alati on tõhusamad mitmest eeterlikust õlist segatud segud kui üksik.

Unetuse põhjused: 

Unetusel võib olla mitmeid erinevaid põhjuseid ja alati tuleks valida eeterlikud õlid, mis leevendavad põhjuseid.

Stress ja ärevus : stress ja ärevus on sagedased unetuse põhjused. Stressi ja ärevuse sümptomeid kogevatel inimestel on sageli probleeme magama jäämisega, magades kogu öö rahutult ja olles järgmisel päeval unine ja väsinud. Valides eeterlikud õlid, mis vähendavad stressi ja ärevust võib paraneda ka unekvaliteet.

Depressioon: depressioon ja uneprobleemid käivad sageli käsikäes. Eeterlikud õlid võivad aidata vähendada depressiooni ja ärevust.

Menopaus : menopausi sümptomite vähendamine

Eeterlikud õlid parema une saavutamiseks

Eeterlikud õlid parema une saavutamiseks

LAVENDEL Lavandula angustifolia, parimad lõõgastavad omadused. See on kõige tuntud ja populaarsem une ja lõõgastuse eeterlik õli ja on üks esimesi valikuid neile, kes soovivad unekvaliteedi parandamiseks looduslikke vahendeid proovida. Lavendlil on rahustav lõhn, mida on pikka aega seostatud lõõgastumise ja unega ning mida kasutatakse loodusliku ravimina ärevuse vastu. Lavendel on tõenäoliselt kõige põhjalikumalt uuritud eeterlik õli. Lavendli põhiomadused on rahustav, tasakaalustav, pingete ja valu leevendamine.

Lavendli eeterliku õli biokeemilise koostise osa oleneb lavendli päritolust ja kasvatamise kõrgusest. Une probleemide puhul loetakse kõige efektiivsemaks Lavendlit ladinakeelse nimetusega Lavandula angustifolia , mis on kasvanud 1000 m kõrgusel merepinnast paesel pinnasel.

VANILLA. Vanilje magus lõhn on meeltmööda paljudele inimestele ning seda on pikka aega kasutatud lõõgastumiseks ja stressi leevendamiseks. See võib vähendada hüperaktiivsust ja rahutust, vaigistada närvisüsteemi, võib alandada vererõhku. Vanill aitab leevendada ärevust ja depressiooni, ühendades nii lõõgastuse kui ka meeleolu tõusu. Vaniljeõli on PMS-i  puhul loomulik vahend, sest aktiveerib või tasakaalustab hormoonide taset ja juhib stressi, jättes keha ja vaimu lõdvestuma Kui küpsiste küpsetamise lõhn lõdvestab ja rahustab, võib proovida vanilli aroomi magamiseks -ja seda ilma kaloriteta! See toimib siis kui küpsiste küpsetamisel kasutatakse 100% looduslikku vanilli, mitte sünteetilist valget pulbrit! Hea oleks teada, et Vanillist ei ole võimalik valmistada eeterlikku õli ( antud taime puhul ei saa kasutada aurdestileerimist), seepärast kasutatakse ekstraheerimist ja sellel teel saadud õli nimetatakse absoludiks. Õige Vanilla absolut on tumepruuni värvusega, väga tihke ja kleepuva koostisega.

ROOS ja GERAANIUM . Need kaks eeterlikku õli on lillelõhnalised ja on tõestatud, et mõlemad vähendavad stressi ja ärevust nii iseseisvalt kui ka koos teiste eeterlike õlidega. Mõned uneksperdid soovitavad une soodustamiseks Palderjani kui une aroomiteraapia eeterlikku õli. Palderjan toimib, toidulisandina 1 tilk meele lisades, võib olla magamiseks väga kasulik aga Palderjani lõhn on väga omapärase aroomiga, mis ei kuulu paljude lemmikute hulka! Palderjani asemel oleks soovitav proovida hoopis geraaniumit või roosi.

JASMIIN. Magusalt lillelõhnaline jasmiin näib omavat tõsiseid une parandamise võimalusi. Uuringud näitavad, et jasmiin parandab unekvaliteeti soodustades sügavat und ja vähendades rahutut magamist, samuti suurendab päevasel ajal erksust, vähendab depressiooni ja tõstab meeleolu. 2002. aasta uuring näitas, et ta on ärevuse alandamisel veelgi tõhusam kui lavendel.

SANDALWOOD e. Sandlipuu . Rikkaliku, puitunud ja mullase lõhnaga sandlipuu on iidse ajalooga kasutamiseks lõõgastumiseks ja ärevuse leevendamiseks.

Oluline on teada:  Kõik reageerivad lõhnadele erinevalt. Sandlipuu võib mõnele inimesele pakkuda magamistoetust, teiste jaoks võib see soodustada ärkavat ja tähelepanelikku lõõgastust. Kui see nii on teie jaoks, pole sandlipuu öösel sobiv, kuid võite seda päeva jooksul kasutada, et tunda end lõdvestunult ja erksana.

TSITRUSELISED. Sarnaselt sandlipuuga on see lõhnade rühm, mis võib olla ergutav või und soodustav, sõltuvalt teie individuaalsest reaktsioonist ja kasutatud tsitrusõli tüübist. On tõestatud, et bergamott, erinevad apelsinid, mandariin võivad leevenda ärevust ja parandada unekvaliteeti. Sidruni eeterlik õli on teadusuuringutes näidanud ärevust ja depressiooni leevendavat toimet. Tsitruselised võivad aidata mõnel inimesel kergemini magama jääda, samas kui teisel võivad need värsked erksad aroomid lõõgastavalt mõjuda, kuid ei soodusta und. Kui tsitruselõhnad mõjuvad teile ergutavalt, ärge kasutage neid enne magamaminekut, vaid kaaluge nende kasutamist päevasel ajal, et tunneksite end värskena ja lõdvestunult.

RAVINTSARA. See  eeterlik õli on tuntud kui viiruste vastane eeterlik õli, mis vähendab nakkusohtu viirust nõrgestades ja stimuleerib immuunsüsteemi. Lisaks on tal ka teisi väga häid omadusi. Vähendab füüsilist ja vaimset jõuetust. Rahustab aga samas ei tee päeval uniseks, soodustab und ja parandab une kvaliteeti, vähendab ärevust. Suurepärane närvitoonik.

GREENLAND MOSS/ LABRADOR TEA Väga haruldane, hinnaline ja imeliste omadustega eeterlik õli. Selle eeterliku õli efektiivsus korvab selle kõrge hinna. Tänu oma eriti rahustavatele omadustele on see tõhus stressi, unetuse, ärevushoogude ja närvilisuse puhul.

ROOMA KUMMEL Rooma kummeli eeterlikku õli on kasutatud närvide rahustamiseks ja rahutuse vähendamise leevendamise soodustamiseks. Rooma kummeli sissehingamine on üks parimaid viise kuidas kasutada selle eeterliku õli toimet. Väikesed molekulid viiakse otse ajusse. Uuringud näitavad, et Rooma kummelit on kasutatud kogu maailmas depressiivsete ja ärevuse sümptomite leevendamiseks. Evidence-Based Complementary ja Alternative Medicine avaldatud 2013. aasta uuringus leiti, et aroomteraapia eeterliku õli segu, mis sisaldab lavendlit, rooma kummelit ja neroli eeterlikku õli, vähendas patsientide ärevuse taset. Aroomteraapia ravi vähendas tõhusalt ärevuse taset ja parandas patsientide unehäireid. Väga hea õli lastele.

FRANKINCENSE. Kasutatakse eeterlike õlide segudes halva une korral.Närvisüsteemi rahustav ja tasakaalustav. Aitab leevendada kroonilist stressi ja ärevust

VETIVER Vetiveeri on kasutatud traditsioonilises meditsiinis Lõuna-Aasias, Kagu-Aasias ja Lääne-Aafrikas tuhandeid aastaid. Vetiver on tuntud kui püha ürt, kuna on  meeliülendav, rahustav, tervendav ja kaitsev. Kasutades vetiveri õli on võimalus tõsta energia taset.

YLANG -YLANG. Selle imelise õie eeterlik õli on nr.1 mida kasutada sissehingamiseks ärevuse ja shoki puhul, paikselt südamekohale kandes vähendab südamepekslemist. Lisades seda 1 tilga oma päevakreemile aitab see muuta nahka säravamaks ja lisaks vähendab selle aroom stressi.

NEROLI Selle eeterliku õli aroomi võib kirjeldada kui sügavat, joovastavat kooslus tsitrusviljade ja lillelisest lõhnast. Ta puudutab inglite maailma ja kes seda kasutab puudutavad inglite tiivad. Lõhn ei ole ainus põhjus, miks seda eeterliku õli kasutada. Lisaks on ta suurepärane antidepressant, afrodisiakum, rahustav, kergelt hüpnotiseeriv, toniseeriv, närve tugevdav, nahka noorendav. Stimuleerib ka neljandat tšakrat (südametšakra)

CISTUS See imeline õli on emotsinaalselt väga maandav, tasakaalustav, lõõgastav, meeliülendav ja viit meelt ergutav. Teamast on abi kriisi,trauma, emotsionaalse valu korral ja meditatsioonis aidates meelt rahustada ja vaigistada. Intigreerivalt keeruline rikkalik palsamiõli, mis sobib fikseerijaks naturaalsetes parfümeeriatoodetes ja lõhnatoodetes.

PETITGRAIN Petigreini eeterlik õli loob harmooniat,tõstab meeleolu, annab rõõmu, julgustab, annab tugevust, enesekindlust ja väljendusrikkust. Aitab vaimse kurnatuse korral ja teeb pea selgeks. Kasutatakse stressi maandamiseks, närvikava tasakaalustamiseks ja tujutõstva vahendina. Inhalaatorist sissehingates aitab hästi  ärevuse ja kõrge stressiolukorra leevendamiseks. Nagu Neroli ja Lavendli eeterlikud õlid, sisaldab ka petitgrainiõli rahustavat ester linalüülatsetaati ja rahustavat / antibakteriaalset monoterpenool linaolooli. Petitgraini eeterlik õli pakub palju samu kasutamisvõimalusi ja eeliseid kui neroli eeterlik õli.Sobib neurootilise astma rahustamiseks koos frankincense ja ravintsaraga.

CLARY SAGE/ MUSKAATSALVEI. Tal on sellised suurepärased omadused nagu antidepressant, parem seedimine ja stressi leevendamine. Ajakirjas Journal of Ethnopharmacology avaldatud 2010. aasta uuringus uuriti rottidel mitmete erinevate eeterlike õlide depressiooni ja stressiga võitlevat toimet. Kasutatavate õlide hulka kuulusid clary sage, kummel, rosmariin ja lavendel. Uuringus leiti, et kõigist testitud õlidest oli clary sage õlil kõige tugevam stressivastane toime.Teadlased jõudsid järeldusele, et clary sage võib olla tõhus ravi depressiooni põdevate inimeste jaoks. Samuti väitsid nad, et õli mõju oli tihedalt seotud hea enesetunde hormooni dopamiiniga.

Ajakirjas Journal of Alternative and Complementary Medicine 2013. aastal avaldatud uuring leidis, et sissehingatud clary sage alandas märkimisväärselt vererõhku ja rahustas hindamisel olevate naiste hingamist. Sissehingatuna võib olla tõhus viis lõõgastumise soodustamiseks.

Teada olevad vastunäidustused eeterlike õlide kasutamisel, neil keda vaevab pidev unetus peaksid  vältima piparmündi ja männi eeterliku õli , samuti rosmariini eeterliku õli kasutamist peale lõunat.

Kuidas kasutada eeterlikke õlisid magamiseks ja lõõgastumiseks

Lisage õhtusele vannile. See on suurepärane viis aroomiteraapia kasutamine lõõgastumiseks ja une kvaliteedi parandamiseks. Segage oma lemmik eeterlik õli või õlide segu 1 spl fraktsioneeritud kookosõliga ja lisage vanniveele ja vannis mõnulemise võiks ette võtta kuni tund enne magamaminekut.

Kasutage difuuserit. Difuuser on parim viis eeterlike õlide molekulide hajutamiseks.

Kasutage oma lemmik segu magamistoas difusioonina 30- 60 minutit enne uinumist. Selle aja jooksul täitub magamistuba eeterlike õlide molekulidega.

Tehke sprei. Pihustage ruumi ja voodipesule.

Kandke kehale. Kandke näiteks randmetele, päikesepõimikule või kõrvade taha, või  tehke kerge massaaž. Lahjendamata kujul on eeterlikud õlid väga kontsentreeritud ja intensiivsed ning võivad ärritada teie nahka. ÄRGE KASUTAGE nahale lahjendamata eeterlikku õli. Kui plaanite keha peal kasutada eeterlikke õlisid, kasutage kindlasti lahjendatud õli – Eeterlike õlide kasutamisel pöörake alati tähelepanu oma enesetundele. Lõhn on väga individuaalne kogemus. Igaüks meist reageerib lõhnadele erinevalt. Teie lõõgastumiseks ja magamiseks sobivad lõhnad on need, mis muudavad teid lõdvaks ja uniseks! Võimalik, et peate proovima erinevaid õlisid, enne kui leiate oma öiseks rutiiniks sobiva. Kui lõhn teeb sind erksaks ja oled ärkvel, ei ole see magamiseks kõige parem. Kuid saate seda kasutada hommikul.

Vannivee segu lastele 12 kuust kuni 5 aastani:

Mandariin

Lavendel

Rooma kummel

Antud segust 1 -3 tilka lahjendada 1 tl. fraktsioneeritud kookosõlis ja lisada vanniveele.

Stressi segu:

Petitgrein 2 tilka

Ylang ylang 2 tilka

Mandariin 4 tilka

Tilguta tilgad 10 ml rullikuga pudelisse ja sega nii, et eeterlikud õlid seguneksid ja lisa 2 tl. jojobaõli

Kasuta segu ära 2 päeva jooksul ja siis tee uus segu. Valmistades segu pikemaks ajaks, näiteks nädalaks, lisa tootele E vitamiini.

Kasutamine: kanna  2 -3 korda päevas päikesepõimikule ja randmete siseküljele. Seda segu võid kasutada õhtul difuuseris difusioonina.

Segu unetuse puhul täiskasvanutele:

Clary sage 3 tilka

Vetiver 2 tilka

Palderjan 1 tilk

Lavendel 2 tilka

Tilguta eeterlikud õlid 10 ml pumbaga pudelisse sega hästi ja lisa jojobaõli. Kanna enne magama minekut väike kogus  päikesepõimikule ja üla kõhule.

Unetuse segu:

Ravintsara 3 tilka

Lavendel 2 tilka

Mandariin 2 tilka

Greenland moss/ Labrador tea 1 tilk

Tilguta eeterlikud õlid 10 ml rullikuga pudelisse ja loksuta kuni eeterlikud õlid on segunenud, lisa 1,5 tl. jojobaõli. Kasutamine: Kanna randmete sisekülgedele ja päikesepõimikule 30 minutit enne magamaminekut.

Ravintsara eeterlik õli

9.2018.10
Ravintsara eeterlik õli on pärit Lauracea perekonnast. Saadakse lehtede aurudestilleerimisel. Sellel on palju omadusi, nagu viirusevastane ja hingamissüsteemi kaitsev toime. Ravintsara on parim eeterlik õli viiruste ennetamiseks, lisaks, et ta on suurepärane viirusevastane ja ka  erinevaid patogeenseid mikroobe hävitav eeterlik õli. Vähendab füüsilist ja vaimset jõuetust. Rahustav, soodustab und ja parandab une kvaliteeti, see vähendab ärevust. Suurepärane närvitoonik. Hea abiline herpese ja vöötohatise puhul. Katarride ja respiratoorsete haiguste puhul puhastab hingamisteed. Õige Ravintsara eeterlik õli on saadud taimedest, mis kasvatatakse Madagaskaril.  

Fraktsioneeritud kookosõli

7.7019.30
Fraktsioneeritud kookosõli, see õli ei tahku ja on igal temperatuuril vedelas olekus. Õli pH 5,5. 100% looduslik. Hea kerge õli igapäevaseks kasutamiseks. Sobib eeterlike õlide lahjendamiseks ja on asendamatu kreemide ja keha suflee valmistamisel. Sisu: 100% kookosõli fraktsioneeritud INCI/sünonüümid: kaprüül / kapriintriglütseriid Päritolu: Kagu-Aasia Lõhn: peaaegu lõhnatu Värv: selge ekstraheerimine: fraktsioneeritud kookosõli saadakse pika ahelaga rasvhapete eemaldamisel looduslikust kookosõlist destilleerimise ja fraktsioneerimise protsessi. Erinevalt neitsi kookosõlist on sellest saadav õli ka toatemperatuuril vedel. Seda tüüpi kookosõli on väga stabiilne ja pika säilivusajaga. See seguneb hästi teiste õlidega ja on ülikerge. Ideaalne baasõli. Fraktsioneeritud kookosõli on suurepärane pehmendav (pehmendab nahka). See on kerge ja imendub kiiresti nahka. Nahk on hooldatud ja niisutatud, ilma et see oleks rasvane. Seda tüüpi kookosõli sobib ideaalselt näoõlidele, kuna seguneb hästi teiste õlidega, imendub hästi nahka ja niisutab poore ummistamata. Fraktsioneeritud kookosõli on väidetavalt suurepärane õli juuksehoolduseks ja sobib kõikidele juuksetüüpidele. See imendub hästi juuksesalku, toidab ja hooldab juukseid ning muudab teie lokid võrgutavaks. NB! Valmistades tooteid eeterlike õlidega on vaja kindlasti lisada eeterlike õlide oksüdeerumise vältimiseks kosmeetilist e-vitamiini. Looduslik kosmeetiline E-vitamiin Saadaval 100 ml, 300 ml  

Jojobaõli külmpressitud

11.0082.40
Simmondsia Chinensis jojoba BIO Sobib mitmesuguseks otstarbeks, nahka kaitsva ja hooldava toimega. 50 ml klaaspudel 100 ml, 200 ml, 500 ml  PET pudel

Lavendel Vera eeterlik õli

9.1045.00
Lavandula angustifolia Annab õrnust,kaastunde võimet, kaitstustunde, lepitust, vitaalsust,selgust, arusaamist ja emotsionaalset tasakaalu. Täidab õhu meeldiva stimuleeriva ja pinget alandava aroomiga. Soodustab mediteerimist, kiirete jõuvarude taastumist. Toimub täielik energeetiline lõdvestumine. Aitab uinuda ja välja puhata- 3 tilka padjale. Normaliseerib maksa ja sapi tööd. Puhastab organismi jääkainetest.  

Ylang Ylang eeterlik õli

9.0015.00
Cananga Odorata Annab enesekindlust,soojust, avardumist,sensuaalsust, meeleolu tõusu, rahu, rõõmu ja entusiasmi.

Lavendel Vera Wild eeterlik õli

12.2029.50
Lavandula angustifolia Äärmiselt harv ja eriline lavendel kasvab kõrgmäestikus Provences ja on korjatud käsitsi. Paneb naha särama, aitab venitusarmide puhul, tasakaalustab keha ja teeb meele rõõmsaks. Tänapäeva kiire tempo nõuab ka intensiivset puhkamist, lavendliõli on looduse poolt kingitud suurimaid aardeid. Selle imelise lõhna sügav sissehingamine aitab lõõgastuda erutatud meeltel. Seda erilist  eeterlikku õli on piiratud koguses.

Vetiver eeterlik õli

13.1034.20
Vetiveria Zizanoides Vetiveeri on kasutatud traditsioonilises meditsiinis Lõuna-Aasias, Kagu-Aasias ja Lääne-Aafrikas tuhandeid aastaid. Vetiver on tuntud kui püha ürt, kuna on  meeliülendav, rahustav, tervendav ja kaitsev. Kasutades vetiveri õli on võimalus tõsta energia taset.

Petitgrain eeterlik õli

5.4010.40
Citrus Aurantium Petigreini eeterlik õli loob harmooniat,tõstab meeleolu, annab rõõmu,julgustab, annab tugevust, enesekindlust ja väljendusrikkust.Aitab vaimse kurnatuse korral ja teeb pea selgeks. Kasutatakse stressi maandamiseks, närvikava tasakaalustamiseks ja tujutõstva vahendina. Sobib neurootilise astma rahustamiseks koos frankincense ja ravensaraga.

Mandariin eeterlik õli

Original price was: €10.20.Current price is: €9.20.
Citrus reticulata Mandariin Bio 100% eeterlik õli Mandariini eeterliku õli kasutatakse stressi vastu, kuna sellel on erakordne lõõgastav ja rahustav toime. Kasuta stressirohkel ajal igapäevaselt difuuseris. Imeline eeterlik õli lastele. Toidukvaliteediga Kogus: 10 ml

Rooma kummel eeterlik õli

17.3099.60
Chamaemelum nobile Oma imelise lõhnaga loob meeldiva atmosfääri. Suurepärane õli beebidele. Rahustav ja positiivset meeleolu loov. Rooma kummeli eeterlikku õli saab enda heaks kasutada, difusioonina või rakendades seda paikselt nahale. Rooma kummel rahustada meelt, leevendab seedehäireid, parandab nahahaigusi, vähendada põletikku jne. Võitleb ärevuse ja depressiooniga

Labrador Tea eeterlik õli

19.4037.70
Ledum groenlandicum Greenland moss/ Labrador Tea Puhastab keha toksiinidest, maksapuudulikuse ja häirete puhul,kilpnäärme tasakaalustamiseks. Tänu oma eriti rahustavatele omadustele on see tõhus stressi, unetuse, ärevushoogude ja närvilisuse puhul. Väga haruldane, hinnaline ja imeliste omadustega eeterlik õli. Selle eeterliku õli efektiivsus korvab selle kõrge hinna.